VOIP W TWOIM DOMU – DZWOŃ TANIEJ

Technologia Voice over Internet Protocol kojarzy się przede wszystkim z biurem, gdzie idealnie nadaje się do kolejkowania i przekierowania połączeń przychodzących, w obrębie sieci Call Center, a także współpracuje z systemami automatycznych zleceń, ułatwiając sprzedaż firmom swoich produktów czy usług. Telekonferencje wspierają także negocjacje z biznesowymi partnerami, a także ułatwiają kontakt przełożonych z większą grupą pracowników na raz. Wszystkie te cechy głosowych połączeń internetowych, doskonale sprawdzają się w realiach biznesowych, ale czy VoIP można także z powodzeniem wykorzystać w domu?

VoIP przydatny także w domu

Połączenia internetowe VoIP są przede wszystkim rozwiązaniem redukującym koszty częstych rozmów przez telefon, dlatego najczęściej stosowane są w firmach, których działalność opiera się o częsty kontakt z partnerami biznesowymi i klientami. Voice over Internet Protocol nadaje się również do użytku domowego pod warunkiem, że gospodarstwo domowe posiada połączenie internetowe. Wówczas stosując tego typu rozwiązanie, można posiadać dwie usługi (telefon i internet) płacąc tylko za jedną (opłata u dostawcy internetowego) i komunikować się ze wszystkimi w kraju i za granicą, bez ponoszenia dodatkowych kosztów.

Tańsze połączenia również za granicę

Połączenia VoIP umożliwiają użytkownikom domowym dzwonić bez ograniczeń, zarówno w obrębie kraju, jak i za granicę. Jest to przydatna opcja szczególnie dla tych, którzy z konieczności, lub przyjemności, wykonują wiele połączeń i prowadzą długie rozmowy przez telefon. Technologia Voice over Internet Protocol pozwala nie martwić się o koszty nawet zagranicznych połączeń, które w przypadku zwykłych operatorów potrafią być bardzo wysokie, w dodatku brak połączeń ciągłych w przypadku VoIP sprawia, że ewentualne koszty naliczane są sekundowo, a nie minutowo, co również jest korzystne dla klientów indywidualnych.

Łatwość obsługi

VoIP nie różni się zbytnio od tradycyjnych połączeń telefonicznych. Voice over Internet Protocol działa zarówno na komputerach i smartfonach z zainstalowaną aplikacją, oraz poprzez specjalnie do tego przystosowany telefon ze słuchawka i klawiaturą. Szerokie zastosowanie na wielu urządzeniach daje możliwość łatwego korzystania z tanich rozmów internetowych zarówno w domu, jak i poza nim.